• ساعت : ۱۱:۴۴:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۴/۰۴/۱۳ 
  • تعداد بازدید : 2400
  • کد خبر : ۹۳۷۴
لامبورگینی دست ساز ایرانی

تصویری که مشاهده می کنید مربوط به یک لامبورگینی گذر موقت نیست که با صرف هزینه ای چند صد میلیون تومانی برای یکی دو ماه به کشورمان وارد شده باشد، این خودرو بر عکس تمامی لامبورگینی های مشابه، نمادی از مهارت و سخت کوشی یک جوان ایرانی است که با سعی و تلاش فراوان و بهره گیری از استعداد خاصش موفق به ساخت یک نمونه دست ساز بر مبنای لامبورگینی آونتادور شده است.

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

ساخت خودروهای دست ساز و کارگاهی البته در کشورمان پیشینه ای طولای دارد اما متاسفانه عدم وجود قوانین حمایتی مناسب و نبود بستر قانونی برای شماره گذاری و تردد این خودروها در نهایت باعث توقف چنین فعالیت هایی شده است و مانع از به ثمر رسیدن نتیجه تلاش و استعداد صنعت گران و هنرمندان ایرانی بوده است.

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

پیش از این لامبورگینی که ساخت دست یک جوان خوش ذوق مشهدی است.یک فراری مشابه سازی شده از روی مدل F50 نیز در تهران ساخته شده بود که از معدود خودروهای دست ساز دارای پلاک ملی در کشورمان محسوب می شود.هرچند باید شیوه کسب پلاک برای این خودرو ها را تا حدی متفاوت از قوانین جامع شماره گذاری خودروهای جدید دانست، چرا که در واقع هر دو خودرو لامبورگینی و فراری ساخته شده در کشورمان از شاسی و قطعات فنی خودروهای دیگری سود می برند و از نظر قانونی نیز علیرغم تغییرات انجام شده و استفاده از بدنه متفاوت فایبرگلاس به عنوان یک خودرو معمولی با سند و پلاک شاسی اصلی شناخته می شوند.

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

لامبورگینی مورد بحث ظاهرا بر روی یک شاسی مستقل شکل گرفته است و به یک موتور هشت سیلندر و پرقدرت مجهز است و فراری قرمز رنگ نیز در واقع از شاسی و پلت فرم فولکس واگن بیتل (قورباغه ای) سود می برد.

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

با این حال پیشتر شاهد ساخت خودروهای کاملا دست ساز با شاسی های منحصر به فرد بودیم که متاسفانه به دلیل سخت گیری های قانونی ، مجوزی برای شماره گذاری و تولید انبوه دریافت نکردند و علیرغم تلاش بسیار به پروژه های شکست خورده و زیان ده برای سازندگان خود مبدل شدند.

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

شاید با توجه به توانایی های شگرف علاقه مندان این حوزه نیاز باشد که تغییراتی در قوانین مربوط به ساخت و توسعه خودروهای دست ساز و کارگاهی نیز داده شود تا بیش از این شاهد از بین رفتن استعداد جوانان خلاق ایرانی نباشیم.

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

در بسیاری کشورهای جهان ساخت خودروهای مشابه سازی شده از روی سوپر اسپرت های گران قیمت تحت قوانین خاصی انجام می شود و این خودروها حتی به صورت کیت های قابل مونتاژ نیز عرضه می شوند و طرفداران مخصوص به خود را دارند.

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

 لامبورگینی دست ساز ایرانی

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0